Atliekami tyrimai

Abromiškių reabilitacijos ligoninės diagnostikos skyriuje atliekami tyrimai:

Veloergometrija

Veloergometrija (fizinio krūvio mėginys) – tai elektrokardiogramos registravimas fizinio krūvio metu. Tyrimas atliekamas minant specialų medicininį stacionarų dviratį. Tyrimo metu stebimas širdies susitraukimų dažnis, kraujospūdis, kvėpavimas, elektrokardiograma ir bendra paciento būklė. Elektrokardiograma stebima prieš krūvį, krūvio metu ir pabaigus minti dviratį.

Tyrimas yra labai svarbus širdį maitinančių kraujagyslių ligų diagnostikai, t.y., išeminės širdies ligos nustatymui, širdies raumens būklės vertinimui, fizinio pajėgumo įvertinimui, širdies ritmo sutrikimų diagnozavimui, gydymo efektyvumo, reabilitacijos veiksmingumo įvertinimui.

Šį tyrimą rekomenduojama atlikti ir sveikiems žmonėms profilaktiniu tikslu. Veloergometrija yra naudinga sportuojantiems, fiziškai aktyviems bei planuojantiems sportuoti žmonėms: galima sužinoti savo fizines galimybes, raumenų išsivystymo lygį, treniruočių apkrovos ribas.

Spirometrija

Spirometrija – tyrimas, kai specialiu aparatu patikrinama, ar nėra kvėpavimo takų obstrukcijos (susiaurėjimo), ar nesutrikusi ventiliacinė plaučių funkcija, nustatomas plaučių obstrukcijos (susiaurėjimo) laipsnis ir grįžtamumas. Spirometrija taip pat rekomenduojama žmonėms, kurie serga lėtinėmis plaučių ligomis (astma, bronchitu, plaučių uždegimu, bronchektazine liga, cistine fibroze ir kt.), bei dirbantiems užterštame ore ar rūkantiems asmenims. Šis tyrimas vertingas ir tuomet, kai susergama ūmia kvėpavimo takų infekcija. Spirometrijos metu gali būti atliekami mėginiai su bronchus plečiančiais vaistais, o tai leidžia optimizuoti gydymą. Spirometrijos rodikliai priklauso nuo tiriamojo amžiaus, lyties, kūno svorio, rūkymo. Spirometriją rekomenduojama atlikti profilaktiškai vyresniems nei 40 metų rūkaliams, vaikams ir kitiems asmenims, turintiems rizikos veiksnių. Pacientui šis tyrimas paprastas – pakanka pilnai įkvėpti ir viską iškvėpti į prietaiso daviklį.

Spiroveloergonometrija

Spiroveloergometrijos metu – atliekant krūvio mėginį, t.y. kvėpuojant per srauto tūrio daviklį arba kaukę, galime išsiaiškinti, kas lemia paciento jaučiamą dusulį (širdies, plaučių ligos, antsvoris, svorio trūkumas ir kt.), įvertinamas žmogaus organizmo fizinio pasirengimo lygis. Didėjant darbo krūviams ir streso lygiui, mažėja organizmo fiziologinių sistemų funkcinis pajėgumas, krūvio metu išryškėja blogai funkcionuojančių organų sistemų trūkumai,  matuojant širdies ir kvėpavimo funkcinius rodiklius įkvėpimo ir iškvėpimo metu. Tyrimas kardiovaskulinių ir pulmunologinių ligų diferencinei diagnostikai.

Kulkšnies žąsto indekso nustatymas

Kulkšnies – žasto indeksas (KŽI) – tai sistolinio kraujo spaudimo kulkšnyje ir rankoje santykis. Jį paprasta išmatuoti ir daugelį metų naudojamas diagnozuojant bei įvertinant periferinės kraujotakos būklę. KŽI nustatymas – neinvazinis tyrimo metodas, trunkantis tik kelias minutes. KŽI mažėjimas yra svarbus kojų arterijų aterosklerozės požymis. Periferinių arterijų ligos simptomus jaučiantiems pacientams atsiradusi hemodinaminė kliūtis tarp širdies ir kulkšnies yra galimų išeminių sutrikimų rizikos prognostinis rodiklis.

Elektrokardiograma (EKG)

Elektrokardiograma (EKG) – ramybės būsenos elektrokardiograma – fiksuoja širdies bioelektrinius potencialus ir kartu su klinikiniais duomenimis leidžia diagnozuoti širdies veiklos pokyčius, stebėti patologinio proceso eigą, prognozuoti jo baigtis. Tai vienas pagrindinių ir dažniausiai naudojamų tyrimo metodų.

EKG galima pamatyti labai įvairius sutrikimus, tačiau vaizdžiausi ir lengviausiai suprantami širdies ritmo sutrikimai – per greitas ritmas (tachikardija), per lėtas (bradikardija) ir  neritmiškas (aritmija). Iš EKG gydytojas paprastai gali nustatyti, kur kyla ritmą trikdantis impulsas, ir, neretai, kokia jo priežastis.

EKG Holterio stebėjimas (24 val.)

Holterio EKG (24 valandų Holterio stebėjimas) yra metodas, kuriuo, uždėjus aparatą, atliekamas širdies darbo stebėjimas visos paros metu. Skirtingai nuo įprastos elektrokardiogramos Holterio stebėjimas leidžia aptikti paslėptus ritmo sutrikimus ir miokardo kraujo tiekimo sutrikimus, kurie gali atsirasti pacientui įprasto fizinio krūvio metu, emocinių išgyvenimų metu, taip pat (svarbu!) miego metu. Tam tikslui pacientui uždedamas nešiojamasis kardioregistratorius, kuris visą parą registruoja elektrokardiogramą ir perduoda informaciją apie širdies darbą į kompiuterį. Speciali programa vykdo visų širdies ritmo sutrikimų, skausmingų ir neskausmingų miokardo išemijos priepuolių identifikavimą ir analizę. Paros Holterio stebėjimas leidžia tiksliai diagnozuoti bei žymiai padidinti širdies ir kraujagyslių ligų (hipertenzijos, širdies priepuolio, aterosklerozės, miokardito) gydymo efektyvumą.

Ilgalaikis AKS stebėjimas

Arterinė hipertenzija (AH) – liga, kuriai būdingas ilgalaikis arterinio kraujospūdžio (AKS) padidėjimas, ilgainiui pažeidžiantis širdį, smegenis, kraujagysles, inkstus bei kitus organus ir itin didinantis kitų širdies ir kraujagyslių ligų riziką. AH yra vienas iš svarbiausių koreguojamų širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnių, lemiančių komplikacijas. Todėl labai svarbi nuolatinė arterinės hipertenzijos kontrolė, vykdant kasdienį arterinio kraujo spaudimo stebėjimą.

Kūno sudėties analizė

Kūno sudėties analizė – lengvas, greitas ir tikslus būdas daugiau sužinoti apie savo kūno sudėtį ar padidinti motyvaciją keisti savo gyvenimo būdą. Skaičius, kurį matome užlipę ant svarstyklių, gali būti išvaizdos atspindys, bet savijautos priežastys glūdi giliau. Siekiant ne tik gražiai atrodyti, bet ir puikiai jaustis, reikia analizuoti ir stebėti savo kūną. Kūno sudėties analizė nepakeičiama, jei norite suprasti įvairių maitinimosi formų, fizinių pratimų, ligų, augimo ir kitų aplinkos veiksnių poveikį žmogaus organizmui. Tyrimą rekomenduojama atlikti bendram kūno sudėjimo įvertinimui, koreguojant gyvensenos įpročius – pradėjus sveikiau maitintis ir (ar) sportuoti, stebint savo kūno sudėties pokyčius, pažangą jį tobulinant.

Tyrimas skirtas asmenims nuo 18 metų.

Greita krūtinės skausmų diagnostika

„Krūtinės skausmo“ terminas naudojamas nusakant bet kokį skausmą: spaudimo, gniaužimo, nutirpimo ar kito nepatogumo krūtinės srityje, kakle ar pilvo viršuje jausmą. Jis dažnai siejamas su žandikaulio, galvos ar rankų skausmu. Skausmas gali trukti nuo sekundės dalies iki kelių dienų ar netgi savaičių, gali būti juntamas dažnai ar retai, gali pasireikšti prognozuojamai ar neprognozuojamai.

Greita krūtinės skausmo diagnostika – tai kruopštus, nuoseklus ir greitas skausmo krūtinės srityje klinikinis įvertinimas. Jis sudarytas iš elektrokardiogramos, širdies echoskopijos, veloergonometrijos, kardiologo konsultacijos. Visas kompleksinis ištyrimas atliekamas per pusdienį, suderinus tyrimo laiką su pacientu.

Kūno raumenų grupių testavimo sistema „BACK CHECK“

Back-Check — tai Vokietijoje sukurta diagnostikos priemonė, skirta įvertinti skirtingų raumenų grupių jėgą, balansą tarp lenkiamųjų ir tiesiamųjų bei kairėje ir dešinėje kūno pusėse esančių raumenų grupių. Šį įranga padeda nustatyti kaklo, nugaros, juosmens skausmų priežastis. Dažniausia šių skausmų priežastis yra raumenų grupių veiklos disbalansas. Gautus duomenis palyginę su sveiko žmogaus duomenimis, atsižvelgdami į jūsų tyrimo rezultatus, rizikos veiksnius, treniruočių tikslus, kineziterapeutai sudarys individualų jums pritaikytą treniruočių planą.

Raumenų testavimo ir treniravimo sistema „BIODEX“

Izokinetinė sistema BIODEX – tai moderniausias prietaisas, leidžiantis įvertinti ir treniruoti galūnių judesių amplitudę, raumenų jėgą, ištvermę, raumenų grupių tarpusavio sąveiką. Daugiau nei 25 metus BIODEX pripažįstamas ne tik pasauliniu standartu, bet patikimiausiu, saugiausiu raumenų būklės vertinimo būdu pasaulyje. Treniruotėms naudojantys šią sistemą pacientai gali greičiau atsigauti po raumenų, raiščių ar sąnarių pažeidimų, efektyviai treniruodami raumenis ir kartu maksimaliai sumažindami naujų traumų tikimybę. Reabilitacijoje Biodex naudojamas vertinant reabilitacijos programos efektyvumą, taikant kaip atskirą raumenų ištvermę bei jėgą gerinančią priemonę, atstatančią sąnarių judesių amplitudes.

Pasitelkus testavimo sistemą „Biodex 4“ gauti itin išsamūs duomenys reabilitacijos ir sporto medicinos specialistams padeda tiksliai nustatyti tiriamojo raumenų būklę, parinkti tinkamiausią jų stiprinimo programą. Tokiu būdu pacientams parengiama efektyviausia ir saugi reabilitacijos programa.

Laboratoriniai tyrimai

Atliekami reikalingi pagal gydymo planą laboratoriniai tyrimai. Pageidaujant pacientui už papildomus tyrimus apmoka pats pacientas pagal kainyne nustatytas kainas.

Širdies echoskopija

Informacija atnaujinama

Vidaus organų echoskopija

Informacija atnaujinama

Skydliaukės echoskopija

Informacija atnaujinama

Sąnarių echoskopija

Informacija atnaujinama

Miego apnėjos tyrimas

Informacija atnaujinama

Tyrimų atlikimui siuntimas nebūtinas, tyrimai mokami. Pacientai registruojami telefonu 8 800 006 56.

Skyriuje dirba:

Gydytojai ir specialistai:

Asta Rudzevičienė, FMR gydytoja, Klinikinės fiziologijos skyriaus vedėja

Aurelija Ambrazaitytė, gydytoja kardiologė, Kardiologijos skyriaus vedėja

Jonas Arlauskas, gydytojas kardiologas konsultantas

Vidmantas Želnys, gydytojas echoskopuotojas

Arvydas Galentas, FMR gydytojas, sporto medicinos gydytojas

Jelizaveta Marmukonytė, FMR gydytoja

Registracija telefonu:

8 800 00656

Nemokama linija. Darbo dienomis nuo 8:00 iki 16:00

Tyrimams siuntimas nebūtinas, tyrimai mokami. Pacientai registruojami telefonu 8 800 00656

Korupcijai – NE! Nacionalinė kovos su korupcija programa „Atsidėkok gydytojui šypsena“.
Daugiau informacijos
Pranešk STT