Siuntimo tvarka

Dėl pastaruoju metu besikeičiančios situacijos sekite skelbiamas naujienas.

REABILITACIJOS SKYRIMO TVARKA

Informuojame, kad privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems gyventojams, atsižvelgiant į jų sveikatos būklę, medicininę reabilitaciją ar sanatorinį gydymą skiria gydantysis gydytojas, remdamasis gydytojo reabilitologo rekomendacijomis, iš karto po gydymo stacionarinėje ASPĮ, arba antrasis reabilitacijos etapas rekomenduojamas vėliau.

Į reabilitaciją dėl tos pačios ligos apdraustieji siunčiami tik vieną kartą per vienerius kalendorinius metus.

Pakartotinė ir palaikomoji reabilitacija skiriama gydančio gydytojo, besivadovaujančio gydytojo reabilitologo rekomendacijomis, be pirmojo reabilitacijos etapo.

Ambulatorinės reabilitacijos procedūros nemokamos (apmoka TLK). Pageidaujantieji rezervuoti nakvynės ir / ar maitinimo paslaugas sumoka patys kainyne nustatytomis kainomis.

Planuojant atvykti į reabilitaciją prašome registruotis ir rezervuoti vietą iš anksto telefonu (žr. Registracija, informacija, kontaktai). Pasikeitus numatytai atvykimo datai, prašome informuoti ir pakoreguoti rezervaciją.

Registruojami darbo dienomis 8.00–16.00 val. Apsigyventi kambaryje galima po pietų (esant galimybei, ir anksčiau, jei sutvarkytas pacientui išvykus).

Apie kitokį planuojamą atvykimo laiką (pvz., savaitgalį, naktį ar pan.), esant reikalui, reikia informuoti personalą – registracijos / rezervacijos metu arba atsiradus nenumatytoms aplinkybėms.

Atvykusiems iš anksto, pvz., neįsigaliojus ligonių kasų patvirtintai pažymai, taikomas papildomos nakvynės mokestis. Reabilitacijos lovadieniai skaičiuojami nuo pažymos galiojimo dienos.

Išvykimo dieną kambarį prašome palikti iki 12.00 val.

Atvykstantieji visuomeniniu transportu iki Elektrėnų miesto reabilitacijos ligoninę gali pasiekti autobusu arba taksi.


Atvykstant į reabilitaciją rekomenduojama atsivežti:

  • asmens dokumentą;
  • asmeninius daiktus ir sportinę aprangą, šlepetes, maudymosi reikmenis (vandens procedūroms), asmens higienos reikmenis;
  • patogius šiltus drabužius vaikščioti lauke.

TLK pažyma, patvirtinanti reabilitacijos apmokėjimą, išduodama elektroniniu būdu.

Atvykstančius mokamoms paslaugoms prašome atsivežti gydančio gydytojo pažymą apie sveikatos būklę, diagnozuotas ligas, vartojamus vaistus.

Kilus klausimų, teiraukitės informacijos telefonu.


Vaikai į Abromiškių reabilitacijos ligoninės Vaikų skyrių priimami iki 18-os metų amžiaus iš visos Lietuvos ir užsienio.

Į Vaikų skyrių priimamas lydintis ir slaugantis vaiką iki 8-erių metų šeimos narys nemokamai. Su vyresniu vaiku nemokamai gali atvykti slaugantis asmuo, jei vaikui reikalinga gydytojo nustatyta individuali priežiūra dėl ligos sunkumo, adaptacijos arba elgesio problemų. Jei gydymas kompensuojamas teritorinių ligonių kasų, tai minėtiems slaugantiems asmenims apmokamos nakvynės ir dalinai maitinimo paslaugos.

Norintieji kartu su vaiku atvykti ir kiti šeimos nariai bei artimieji gali susimokėti už apgyvendinimą ir maitinimą, taip pat įsigyti mokamų procedūrų.

Nedarbingumo pažymėjimą pacientui ar vaiką slaugančiam asmeniui, išduotą gydančio gydytojo, medicininės reabilitacijos laikotarpiu tęsia reabilitacijos įstaigos gydytojas pagal ligų sąrašą (https://epts.sodra.lt/bendra-informacija.jsp), aktualus bendros informacijos taisyklių 57.2 punktas.

Pacientų siuntimo į vaikų raidos sutrikimų ankstyvąją reabilitaciją tvarka – plačiau:

https://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/VRSAR.pdf ir

SAM įsakymas „Dėl vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos paslaugų teikimo ir jų išlaidų apmokėjimo tvarkos“.

LIETUVOS RESPUBLIKOS PACIENTŲ TEISIŲ IR ŽALOS SVEIKATAI ATLYGINIMO
ĮSTATYMAS 2010-03-01
4 straipsnis. Teisė pasirinkti sveikatos priežiūros įstaigą ir sveikatos priežiūros specialistą
1. Pacientas teisės aktų nustatyta tvarka turi teisę pasirinkti sveikatos priežiūros įstaigą.
http://www.istatymas.lt/istatymai/pacientu_teisiu_ir_zalos_sveikatai_atlyginimo_istatymas.htm

REABILITACINIO GYDYMO METU MOKYKLINIO AMŽIAUS (1–12 KL.) VAIKAI MOKOMI BENDROJO LAVINIMO MOKYKLOJE, TURINČIOJE GIMNAZIJOS STATUSĄ.

Vaikai atvykdami turi turėti: