Abromiškių reabilitacijos ligoninės diagnostikos skyriuje atliekami tyrimai:

Diagnostikos skyriuje dirba:

 AstaIndividuali programa pagal Jūsų tyrimų rezultatus RUDZEVIČIENĖ, klinikinės fiziologijos skyriaus vedėja, gyd. kardiologė, vidaus ligų gydytoja

 

 

 

 Informacija pildoma

 

 

 

 

 

DSC_0331 Jonas ARLAUSKAS,  gyd. kardiologas, FMR gydytojas

 

 

 

 Informacija pildoma

 

 

 

 

 

 

 

 Aurelija AMBRAZAITYTĖ, gyd. kardiologė, kardiologijos skyriaus vedėja

 Informacija pildoma

 

 

 

 

 

 

Biodex (4)Arvydas GALENTAS sporto medicinos gydytojas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klinikinės fiziologijos skyriaus personalas:

DSC_0072

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kristina Jarienė, laboratorinės diagnostikos specialistė

Rima Greičiuvienė, laboratorinės diagnostikos specialistė

Nijolė Vasiliauskienė, Vyresnioji klinikinės laboratorinės diagnostikos specialistė

Asta Rudzevičienė, skyriaus vedėja

Aurelija Ambrazaitytė, gydytoja kardiologė, kardiologijos skyriaus vedėja

Jonas Arlauskas, gydytojas kardiologas-konsultantas

Arvydas Galentas, sporto medicinos gydytojas

 

 

TYRIMŲ APRAŠYMAI: 

Veloergometrija

Tai fizinio krūvio mėginys. Jis yra atliekamas, kuomet reikia įvertinti paciento fizinį     pajėgumą, atsiradus praeinantiems širdies ritmo sutrikimams, išeminės ar koronarinės širdies ligų diagnostikai ir rizikos laipsniui nustatyti.

Skaityti daugiau…

 

 

 

 

Spirometrija

Tai kvėpavimo funkcijos tyrimas. Tyrimo duomenys padeda nustatyti kvėpavimo funkcijos sutrikimus. Spirometrija gali būti atliekama su medikamentiniais mėginiais, kurie padeda įvertinti gydymui naudojamų vaistų veiksmingumą, diferencijuoti kvėpavimo sistemos ligas. Tyrimo duomenis bei rezultatus aprašo ir konsultuoja gydytojas.

Kulkšnies žąsto indekso nustatymas

Tai išorinis tyrimo metodas svarbus diagnozuojant periferinių arterijų ligas. Pacientui ramiai gulint ant nugaros, uždedami specialūs manometrai, matuojantys arterinį kraujo spaudimą (AKS). Manžetės uždedamos įprastinėje žąsto vietoje ir ant blauzdos virš kulkšnelio. Tyrimo metu vertinamas sistolinis arterinis kraujospūdis. Atlikus matavimus aparatas automatiškai apskaičiuoja KŽI. Jeigu šis indeksas sumažėjęs, (norma 0,9-1,3) galima spręsti apie kojų arterijų obstrukcijos laipsnį, t.y. nepakankamą kraujotakos funkciją.

 

 

Elektrokardiograma (EKG)

Elektrokardiografija – elektrofiziologijos metodas, kai specialiu prietaisu – elektrokardiografu – užrašoma širdies ląstelių sukurto suminio elektros lauko potencialo kitimo kreivė, pagal kurios ypatumus sprendžiama apie širdies veiklą. Iš elektrokardiogramoje užrašomų duomenų kardioelektrofiziologijoje gali būti diagnozuojami organizmo sutrikimai, potencialių ligų požymiai, simptomai.

 

 

 

 

 

EKG Holterio stebėjimas  (24 val.)

Tai širdies darbą charakterizuojanti …

 

 

 

 

Ilgalaikis AKS stebėjimas

Arterinio kraujospūdžio  matavimas  visą parą –  AKS stebėjimas yra svarbus širdies ir kraujagyslių susirgimų diagnostikai. Atliekamas norint patikslinti diagnozę, stebėti  kraujospūdžio svyravimus per parą ir įvertinti  gydymo antihipertenziniais vaistais  efektyvumą ir, reikalui esant, koreguoti gydymą.

 

 

 

 

Kūno sudėties analizė
Kūno sudėties analizė plačiai taikoma atliekant klinikinius tyrimus. Žmogaus kūnas susideda iš vandens, riebalų, raumenų, baltymų ir mineralų. Didėjant riebalų ir liesosios kūno masės santykiui, didėja pavojus sveikatai. Kūno sudėties pakitimai yra svarbūs nustatant diagnozę, sudarant gydymo planą ir įvertinant gydymo rezultatą. Tyrimas padeda nustatyti mitybos trūkumus. Stebint pagrindinius sveikatos ir fizinės būklės rodiklius šiuo metodu galima sudaryti bei kontroliuoti dietas, mitybos ir mankštos programas, įvertinti gydymo poveikį siekiant pagerinti bendrą fizinę būklę.

 

 

GREITA KRŪTINĖS SKAUSMO DIAGNOSTIKA

Greita krūtinės skausmo diagnostika – tai kruopštus, nuoseklus ir greitas skausmo krūtinės srityje klinikinis įvertinimas. Jo metu užrašoma EKG, atliekama echokardioskopija, veloergometrija. Ištiriama per keletą valandų, registruotis prašome iš anksto kontaktuose nurodytais telefonais.

Gauti tyrimo rezultatai leis Jums greitai išsiaiškinti neraminančios būklės priežastis, o patyrę Abromiškių reabilitacijos ligoninės kardiologai pateiks diagnozę, išvadas bei tolimesnes rekomendacijas. Skaityti daugiau…

 

KŪNO RAUMENŲ GRUPIŲ TESTAVIMO SISTEMA BACK-CHECK

Back-check – Vokietijos mokslininkų sukurta moderni kompiuterinės diagnostikos įranga, kuri padeda nustatyti kaklo, Biodex (2)nugaros, juosmens, neaiškios kilmės raumenų skausmų priežastis. Dažniausiai šių skausmų priežastis yra raumenų grupių disbalansas.

Atliekant testavimus šia įranga gaunami svarbūs duomenys apie kaklo, pečių juostos, juosmens ir kojų raumenis. Testavimų rezultatai surenkami, įvertinami, apdorojami programinės įrangos ir palyginami su referenciniais duomenimis. Atsižvelgiant į rizikos faktorius, pageidaujamus treniruočių tikslus ir testavimų rezultatus kineziterapeutas parenka tinkamą individualų treniruočių planą. Po keleto mėnesių galima objektyviai įvertinti rezultatus ir pakoreguoti treniruočių planą.
 

RAUMENŲ TESTAVIMO IR TRENIRAVIMO SISTEMA "BIODEX"

Izokinetinė sistema BIODEX tai moderniausias prietaisas pasaulyje, galintis įvertinti ir treniruoti galūnių judesių amplitudę, raumenų jėgą, ištvermę, raumenų  grupių tarpusavio sąveiką.  Daugiau nei 25 metus BIODEX  pripažįstamas ne tik pasauliniu standartu, bet patikimiausiu, saugiausiu raumenų būklės vertinimo būdu pasaulyje.
Ši sistema leidžia pacientams žymiai greičiau atsigauti po raumenų, raiščių ar sąnarių traumų bei pažeidimų, taip pat padeda itin efektyviai treniruoti raumenis, maksimaliai sumažinant traumų tikimybę. Pasitelkus testavimo sistemą „Biodex 4“, gaunami itin išsamūs duomenys apie žmogaus raumenis, o tai reabilitacijos ir sporto medicinos specialistams padeda labai tiksliai nustatyti raumenų būklę, parinkti tinkamiausią atstatymo programą. Tokiu būdu pacientams galima užtikrinti efektyviausią reabilitacijos programą bei užbėgti už akių būsimoms traumoms.
 

Atnaujinta 2018/08/12