Diagnostikos skyriuje atliekami ultragarsiniai tyrimai:

Širdies echoskopija

Tai ultragarsinis tyrimo metodas. Tyrimas leidžia įvertinti fiziologinius parametrus ir esančius pakitimus: širdies ertmių dydžius, širdies skilvelių sienelių storį, lokalius miokardo pažeidimus, širdies vožtuvų patologiją, įgimtas ir įgytas širdies ydas. Tyrimo duomenis įvertina ir aprašo gydytojas  kardiologas ir pateikia išvadas.

Yra galimybė atlikti papildomus, sudėtinius širdies ultragarsinius tyrimus:

TEE – transezofaginė echoskopija, kurios metu echoskopo daviklis yra įvedamas per stemplę ir širdis yra apžiūrima iš stemplės pusės. Šis tyrimo metodas leidžia daug geriau apžiūrėti širdį nei atliekant įprastinį ultragarsinį tyrimą, o kai kuriuos širdies pakitimus nustato tik šis tyrimas. Procedūros metu galimiems nemaloniems pojūčiams išvengti yra naudojami skausmą malšinantys medikamentai.

 

Vidaus organų echoskopija. Skydliaukės echoskopija

Atliekami vidaus organų (bendri) ultragarsiniai tyrimai ir atskirų organų: kepenų, inkstų, skydliaukės echoskopijos. Echoskopijos metu yra nustatoma tiriamų organų būklė bei patologiniai pakitimai.

 

 

 

Sąnarių echoskopija

Priežastys, dėl kurių tikslinga atlikti echoskopinį tyrimą: sąnarių skausmas, reumatinės ligos, apie sąnarį esantys dariniai. Tiriami pečių, kelių sąnariai. Tyrimo metu įvertinamas skysčio kiekis sąnario ertmėje, sinovijos, sausgyslių, kremzlių pakitimai.

Magistralinių kraujagyslių doplerinis tyrimas

Tai ultragarsinis tyrimas, kurio metu tiriamos miego ir slankstelinės arterijos. Gydytojas gali pamatyti tiriamą kraujagyslę, jos sieneles, aterosklerozines plokšteles, perlinkimus, išsišakojimo ir vystymosi anomalijas. Taip pat yra išmatuojamas pasirinktos kraujagyslės kraujotakos greitis realiu laiku, bei atliekama doplerinio spektro analizė (esant reikalui). Šis tyrimas leidžia gana tiksliai nustatyti arterijos susiaurėjimo laipsnį.

 

 

 

 

Vidaus organų kraujagyslių ir kojų venų dvigubas skenavimas

Kojų venų dvigubas skenavimas

Kojų kraujagyslių echoskopiją siūloma atlikti kai skauda ir tinsta kojos. Kojų venų ultragarsinio tyrimo tikslas – patvirtinti arba atmesti įtariamą giliųjų venų trombozę; nustatyti trombozės išplitimo ribas; aptikti giliųjų venų trombus – galimus plaučių arterijos tromboembolijos šaltinius; nustatyti giliųjų venų vožtuvų būklę, kraujo refliuksą ir jo lygį giliose venose; nustatyti poodinių venų tromboflebito išplitimą, viršutinę ribą, jo perėjimą į giliąsias venas; aptikti varikozinių poodinių venų vietą, įtekėjimo anomalijas ir kt.

Inkstų kraujagyslių echoskopinis tyrimas

Inkstų kraujagyslių echoskopinis tyrimas rekomenduojamas esant atkakliam, padidėjusiam, sunkiai reguliuojamam (vartojant tris ir daugiau medikamentų) arteriniam kraujo spaudimui, kai diastolinis (apatinis) arterinis spaudimas yra daugiau nei 110 mmHg.

 Gydytojai ir specialistai:

 Asta Rudzevičienė, FMR gydytoja, Klinikinės fiziologijos skyriaus vedėja

 Aurelija Ambrazaitytė, gydytoja kardiologė, Kardiologijos skyriaus vedėja

 Jonas Arlauskas, gydytojas kardiologas-konsultantas

 Vidmantas Želnys, gydytojas-echoskopuotojas

 


Atnaujinta 2017/06/01