Atvykti reabilitacijai į Abromiškių reabilitacijos ligoninę galima su gydytojo nukreipimu (apmoka ligonių kasos pagal nustatytų ligų sąrašą) arba be jo, jei pacientas už paslaugas apmoka pats. Pageidaujantys atlikti tyrimus diagnostikos skyriuje, apmoka savo lėšomis, pagal nustatytą kainyną. Daugiau informacijos meniu skiltyje KAINOS, arba telefonais, nurodytais kontaktuose.

Jūsų patogumui reabilitacijai ir tyrimams prašome rezervuoti laiką iš anksto nurodytais telefonais meniu skiltyje KONTAKTAI.

Atvykstantiems mokamom paslaugom prašome turėti Jūsų gydytojo pažymą apie sveikatos būklę, nustatytas ligas, vartojamus vaistus.

REABILITACIJOS SKYRIMO TVARKA

Informuojame, kad privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems gyventojams reabilitaciją  skiria gydantysis gydytojas, remdamasis gydytojo reabilitologo rekomendacijomis iš karto po gydymosi stacionarinėje ASPĮ arba, jei pacientui antrasis reabilitacijos etapas indikuotinas vėliau, etapo pradžios data nurodoma siunčiančiojo gydytojo formoje Nr. 027/a, ar epikrizėje. Į reabilitaciją dėl tos pačios ligos apdraustieji siunčiami tik vieno kurso per vienerius kalendorinius metus.

Palaikomąją reabilitaciją skiria gydantis gydytojas, vadovaudamasis gydytojo reabilitologo rekomendacijomis. Pakartotinė ir palaikomoji reabilitacija skiriama be pirmojo reabilitacijos etapo.

Ambulatorinei reabilitacijai atvykstantiems pacientams procedūros nemokamos (apmoka TLK). Pageidaujantys gauti nakvynės ir/ar maitinimo paslaugas, už jas gali papildomai susimokėti kainyne nustatytomis kainomis.

Svarbu tai, kad pacientas turi teisę pats pasirinkti, į kurią įstaigą jam vykti. Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo (2010-03-01) 4 straipsnyje “Teisė pasirinkti sveikatos priežiūros įstaigą ir sveikatos priežiūros specialistą”  numatyta, kad  “1. Pacientas teisės aktų nustatyta tvarka turi teisę pasirinkti sveikatos priežiūros įstaigą.”

Daugiau informacijos VLK interneto svetainės (www.vlk.lt) skyrelyje „Medicininė reabilitacija“ ir Medicininės reabilitacijos paslaugų įstatyme ( 2008 01 17, Nr. V-50).

Atvykstant reabilitacijai rekomenduojama atsivežti :

TLK pažyma, patvirtinanti reabilitacijos apmokėjimą, išduodama elektroniniu būdu.

Atvykdami į  ligoninę būtinai turite atsivežti šeimos gydytojo pažymą apie Jūsų sveikatą (F-027).

 DUKinformacija ruošiama


Atnaujinta 2015/05/14