Gydymo profiliai

Vaikų kvėpavimo sistemos ligos:

Gydomi vaikai, sergantys plaučių uždegimais, bronchų astma, obstrukcinėmis plaučių ligomis, cistine fibroze ir kt.

Vaikų judamojo-atramos aparato pažeidimai:

Gydomi vaikai po įvairių traumų, lūžių, ortopedinių operacijų, įgimtų ir įgytų kaulų ir raumenų sistemos deformacijų, sergantys sąnarių ligomis ir kt.

Vaikų nervų sistemos ligos:

Reabilitacija vaikams, sergantiems cerebriniu paralyžiumi ir kt. paralyžiniais sindromais, kuriems yra galvos ir nugaros smegenų pažeidimų, sergantys intrakranijine hipertenzija, kraujagysliniais galvos skausmais, hidrocefalija, mielopatijomis, polineuropatijomis ir kt.

Vaikų akių ligos:

Reabilitacija vaikams, kuriems yra akomodacijos sutrikimų, progresuojanti trumparegystė, sergantiems uždegiminėmis akių ligomis ir kt.

Vaikų psichikos ir elgesio sutrikimai:

Reabilitacija vaikams, turintiems specifinių motorinės funkcijos ir mišrių raidos sutrikimų, neurozinių, stresinių ir somatoforminių sutrikimų, hiperkinezinių sutrikimų ir kt.
Sergančių vaikų reabilitacija ir abilitacija.

Reabilitacija – dėl ligos ar traumos prarastų funkcijų arba gebėjimų grąžinimas.

Abilitacija – priemonių kompleksas, kuris padeda išmokti, išsaugoti bei patobulinti įgūdžius tiems, kurių raida sutrikusi.

Vaikų raidos sutrikimų ankstyvoji reabilitacija

Ankstyvosios reabilitacijos tikslas – paremti neįgalų vaiką ir skatinti jo raidą bei pagerinti vaiko ir jo šeimos gyvenimo pilnatvę. Teikiant šias paslaugas svarbu nepamiršti, kad vaiko raida yra nenutrūkstamas, aplinkos veikiamas procesas, todėl ir rezultatai yra susiję su vaiko ir aplinkos sąveika.

Esminis ankstyvosios reabilitacijos elementas yra tėvų mokymas apie ligą, jos pasekmes, susijusias būkles, vaiko raidos savitumus, galimus terapijos metodus, jų efektyvumą, socialinę pagalbą.

Apie pacientų siuntimo į vaikų raidos sutrikimų ankstyvąją reabilitaciją tvarką plačiau: https://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/VRSAR.pdf ir SAM įsakymas „Dėl vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos paslaugų teikimo ir jų išlaidų apmokėjimo tvarkos“.

Registracija telefonu:

8 800 00656

Nemokama linija. Darbo dienomis nuo 8:00 iki 16:00

Korupcijai – NE! Nacionalinė kovos su korupcija programa „Atsidėkok gydytojui šypsena“.
Daugiau informacijos
Pranešk STT