Vykdomas projektas – Reabilitacijos paslaugų gerinimas vaikams

ProjektoProjektas Nr. ENI-LLB-1-005 „Reabilitacijos paslaugų vaikams, sergantiems sunkiomis neurologinėmis ligomis, gerinimas pasienio regione“

(Improving rehabilitation services for children with Severe neurological diseases in cross-border region“)

„REABILITACIJOS PASLAUGŲ GERINIMAS VAIKAMS, SERGANTIEMS SUNKIOMIS NEUROLOGINĖMIS LIGOMIS, PASIENIO REGIONE“ 

Vykdant projektą „Reabilitacijos paslaugų gerinimas vaikams, sergantiems sunkiomis neurologinėmis ligomis, pasienio regione“ mūsų mažieji pacientai jau džiaugiasi pirmomis įgyvendintomis veiklomis. Pirmo projekto įgyvendinimo pusmečio eigoje jau yra įsigytos naujos kokybiškos funkcinės lovos su elektriniu valdymu ir antipraguliniais čiužiniais. Yra pakeistos lauko įėjimo durys į funkcionalias-automatines. Dabar yra žymiai patogesnis atvykusių mažųjų pacientų, lydinčių asmenų, čia besigydančių neįgaliųjų pacientų patekimas į vaikų skyrių, judėjimas su vežimėliais, vaikštynėmis ar ramentais. Kineziterapijos užsiėmimuose naudojamės naujais, projekto metu įsigytais, elektriniais kineziterapijos gultais. 

Pasveikime kartu! 

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga Parengė projekto vadovė Olga Jerešiūnienė 

Šį straipsnį iš dalies finansavo Europos Sąjunga. Už jo turinį atsako tik VšĮ Abromiškių reabilitacijos ligoninė ir jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad straipsnis atspindi Europos Sąjungos poziciją

1557986778349

Info apie projekta ENI-LLB-005_09_25_website

Nuo 2018 m. lapkričio mėnesio VšĮ Abromiškių reabilitacijos ligoninė kartu su Lietuvos partneriu (sanatorija „Belorus“) ir Baltarusijos partneriu  (Regioninis vaikų su negalia ir psicho-neurologiniais susirgimais medicininės reabilitacijos centras) vykdo projektą „Reabilitacijos paslaugų gerinimas vaikams, sergantiems sunkiomis neurologinėmis ligomis, pasienio regione“ (Nr. ENI-LLB-1-005). Projektas finansuojamas iš 2014-2020 m. Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos bei projekto partnerių lėšų.

Projekto tikslas – užtikrinti, išplėsti ir pagerinti reabilitacijos paslaugų prieinamumą bei kokybę vaikams, sergantiems sunkiomis neurologinėmis ligomis. Projektu siekiama padidinti 5-ių pagrindinių reabilitacijos paslaugų ir priemonių (kineziterapija, logoterapija, ergoterapija, psichoterapija bei fizioterapija) prieinamumą ir kokybę vaikams, sergantiems sunkiomis neurologinėmis ligomis. Projekto įgyvendinimo trukmė – 24 mėnesiai, per kuriuos bus įsigyta įvairios specializuotos kineziterapijos ir  ergoterapijos įrangos, įrengtas modernus sensorinis kambarys, lauko instrumentinė erdvė mažiesiems pacientams bei kitos interaktyvios priemonės, skirtos reabilitacijos paslaugoms gerinti. Projekto įgyvendinimo metu planuojami įvairūs seminarai, mokymai, renginiai reabilitacijos komandos specialistams, o taip pat bus rengiami ir bendri mokymai bei edukaciniai užsiėmimai tėvams, kurių vaikai serga sunkiomis neurologinėmis ligomis.

Planuojama, kad į projekto veiklas bus įtraukti ne mažiau kaip 1962 vaikai, iš kurių 512  fiziškai ar protiškai neįgalūs. Projektas taip pat apims sunkių neurologinių ligų prevencijos veiksmus, vaikams reikalingą gydymą bei jų sveikatos būklę gerinančias priemones.

 

Parengė

Projekto vadovė

Olga Jerešiūnienė

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga

This project is funded by the European Union

 

Už šios publikacijos  turinį atsako tik VšĮ Abromiškių reabilitacijos ligoninė ir jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad straipsnis atspindi Europos Sąjungos poziciją.