Atvykti į Abromiškių reabilitacijos ligoninės Vaikų skyrių galima su gydytojo nukreipimu (reabilitaciją apmoka TLK) arba be jo (mokamoms paslaugoms).

Informuojame, kad privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems gyventojams medicininę reabilitaciją ar sanatorinį gydymą skiria gydantysis gydytojas, remdamasis fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo rekomendacijomis. Ar pacientas gali gauti šias paslaugas stacionare, ar ambulatoriškai, sprendžia gydantysis gydytojas pagal paciento sveikatos būklę. Svarbu tai, kad pacientas turi teisę pats pasirinkti, į kurią įstaigą jam vykti.  VLK interneto svetainėje (www.vlk.lt) veikia skyrelis „Medicininė reabilitacija“, kuriame galima sužinoti apie medicininės reabilitacijos paslaugas teikiančias įstaigas pagal atitinkamų ligų profilius, nurodomi adresai, telefonai.

Pacientų siuntimo vaikų raidos sutrikimų ankstyvajai reabilitacijai tvarka – plačiau…https://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/VRSAR.pdf ir SAM įsakymas "Dėl vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos paslaugų teikimo ir jų išlaidų apmokėjimo tvarkos" 

LIETUVOS RESPUBLIKOS PACIENTŲ TEISIŲ IR ŽALOS SVEIKATAI ATLYGINIMO
ĮSTATYMAS 2010-03-01
4 straipsnis. Teisė pasirinkti sveikatos priežiūros įstaigą ir sveikatos priežiūros specialistą
1. Pacientas teisės aktų nustatyta tvarka turi teisę pasirinkti sveikatos priežiūros įstaigą.
http://www.istatymas.lt/istatymai/pacientu_teisiu_ir_zalos_sveikatai_atlyginimo_istatymas.htm

Vaikai į Abromiškių reabilitacijos ligoninės vaikų skyrių priimami nuo 1 metų iki 18 metų amžiaus iš visos Lietuvos ir užsienio.

Į vaikų skyrių atvykstantis lydintis  šeimos narys (slaugantis vaiką iki 8- erių metų) gyvena ir maitinamas nemokamai. Su vyresniu vaiku nemokamai gali atvykti slaugantis asmuo, jei vaikui reikalinga nuolatinė slauga ir priežiūra, nustatyta gydytojo. Nuo 1 iki 8 m. vaikai ir tie pacientai, kuriems reikalinga individuali priežiūra dėl ligos sunkumo, adaptacijos arba elgesio problemų, priimami su slaugančiu asmeniu, jei vaikui nustatytas neįgalumas arba gydytojų konsultacinė komisija patvirtino, kad reikalinga slauga. Jei gydymas kompensuojamas per ligonių kasas, tai minėtiems slaugantiems asmenims kompensuojamos nakvynės ir dalinai maitinimo paslaugos. Norintys kartu su vaiku atvykti ir kiti šeimos nariai bei artimieji, gali susimokėti už apgyvendinimą ir maitinimą, taip pat nusipirkti procedūrų.

Nedarbingumo pažymėjimas vaiką slaugančiam asmeniui išduodamas gydančio gydytojo, o medicininės reabilitacijos laikotarpiu pažymėjimą tęsia arba išduoda reabilitacijos įstaigos gydytojas  pagal ligų sąrašą (https://epts.sodra.lt/bendra-informacija.jsp), aktualus bendros informacijos taisyklių 57.2 punktas.

REABILITACINIO GYDYMO METU MOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKAI NUO 1-MOS IKI 12-TOS KLASĖS MOKOMI BENDROJO LAVINIMO MOKYKLOJE, TURINČIOJE GIMNAZIJOS STATUSĄ.

 

Mažieji pacientai atvykdami turi turėti :

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI – informacija ruošiama.

Atvykimo į Abromiškių reabilitacijos ligoninę autobusų schema

Autobusų tvarkaraščio grafiką galima sužinoti www.118.lt


Atnaujinta 2018/08/14