Sveikatos mokykla

Sveikatos mokyklos mokymų tikslai

 

Abromiškių reabilitacijos ligoninės medikai yra sukaupę ilgametę gydymo patirtį, yra įsitikinę, kad pacientų švietimas sveikatos saugojimo ir gyvensenos po ligos klausimais didina reabilitacijos efektyvumą, pagreitina sveikatos stiprėjimą, sumažina komplikacijų tikimybę.

Tai ypač aktualu ne tik pacientams, susirgusiems miokardo infarktu, galvos smegenų insultu, kenčiantiems nugaros skausmus, bet ir sveikiems asmenims ar norintiems apsisaugoti nuo ligų.

 

Padidinti pacientų išprusimą sveikatos saugojimo srityje

Atvykusiems į reabilitacijos ligoninę pacientams skaitomos paskaitos įvairiomis su sveikata susijusiomis temomis. Pacientai sužino apie savo ligą, galimas komplikacijas, galimybes ir būdus jų išvengti. Turi galimybę aptarti iškilusius klausimus su gydytojais ir sveikos gyvensenos bei kitais specialistais.

 

Motyvuoti sveikai gyvensenai

Dauguma ligų, ypač lėtinių, susijusių su gyvenimo būdu ir pacientų įpročiais, dažnai netinkamais ir kenksmingais jų sveikatai.

Pacientai gauna žinių, kaip sveika gyvensena, mityba, fizinis aktyvumas gali pagerinti jų ligos prognozes ateityje. Mokosi aktyviai keisti savo kasdienius įpročius sveikatos labui.

 

Pagerinti savipagalbą ir sumažinti poreikį kreiptis į medikus

Neretai ligos sukelti pažeidimai negali būti pilnai atstatomi.

Reabilitacijos tikslas – susigrąžinti fizines, jutimines, pažintines galimybes, kurios buvo sutrikdytos ligos ar kitokio pažeidimo, ir įveikti negalią, kuri nepasiduoda gydant vien medikamentais ar chirurginiu būdu. Didesnių pažeidimų atveju – išmokyti pacientą įvairių kompensacinių galimybių, padidinti savarankiškumą, padėti pritaikyti aplinką.

Siekdami šių tikslo kartu su Jumis mokome ir konsultuojame, padedame Jums geriau suvokti savo būklę, būdus jai gerinti, gilinti savo žinias sveikatos išsaugojimo tema, kad galėtumėte keisti savo elgesį ir stiprinti sveikatą, išmoktumėte gyventi su savo liga. Sveika gyvensena ilgina darbingą amžių, mažina pavojų susirgti ir anksti numirti, ypač nuo širdies ir kraujagyslių ligų (miokardo infarkto, insulto).

 

Sumažinti medicinines išlaidas

Kiekvienas sergantis, o juo labiau neįgalus žmogus, daug kainuoja valstybei. Rūpindamiesi savo sveikata, ją stiprindami galite išvengti daugelio ligų ar jų paūmėjimo, pagerinti savijautą, psichoemocinę būklę.

Didele dalimi nuo jūsų pačių pastangų priklauso jūsų sveikatos būklė ir gyvenimo kokybė. 

Ligų profilaktika, sveikatinimas ir sveikas gyvenimo būdas leidžia išvengti didelių gydymo kaštų ateityje. Reabilitacija suteikia galimybę žmogui atstatyti darbingumą, sveikatą, savarankiškumą, vėl užsiimti darbine ir mėgiama veikla. Reabilitacijos kursas, nelaukiant ūmaus sveikatos pablogėjimo, leidžia profilaktiškai sustiprinti organizmą ir užkirsti kelią ligoms.

 

Seminarai ir paskaitos įvairiomis temomis:

Skaito gydytojai, psichologai, sveikatos mokymo specialistai.