Projekto naujienos

MOKOMASIS PRAKTINIS SEMINARAS  VAIKŲ REABILITACIJOS  SKYRIAUS SPECIALISTAMS

Vykdant projektą „Reabilitacijos paslaugų gerinimas vaikams, sergantiems sunkiomis neurologinėmis ligomis, pasienio regione“ ir toliau sėkmingai vykdome projekte numatytą  veiklą. 2021 m. birželio 8 ir  22 dienomis ligoninėje įvyko mokomasis praktinis semi­naras “Vaikų neurologiniai sutrikimai, jų reabilitacijos principai. Praktiniai užsiėmimai su projekto metu įsigyta įranga.” Seminare dalyvavo ligoninės vaikų reabilitacijos skyriaus specialistai, dirbantys su sunkiais neurologiniais susirgimais sergančiais vaikais – gydytojai, slaugytojos, slaugytojos padėjėja, ergoterapeutai, kineziterapeutai, psichologai, logopedai, socialinė darbuotoja.

Mokymus vedė ir specialistus konsultavo kvalifikuoti VUL Santaros klinikų Vaikų ligoninės Vaiko raidos centro specialistai: vaikų neurologė-socialinė pediatrė, ankstyvosios reabilitacijos skyriaus vedėja, gydytoja Laima Mikulėnaitė bei vaikų ergoterapeutė Irina Butkienė.

Pirmoji  mokymų programos dalis (teorinė)  buvo skirta vaikų raidos ypa­tumų, jų bazinių poreikių, vaikų raidos pagrindinių skatinimo ir reabilitacijos principų, sensorinių sutrikimų ir jų gydymo apžvalgai. Vaikų reabilitacijos skyriaus specialistai buvo supažindinti su ABA (angl. Applied Behavior Analysis) terapija, struktūros taikymo ir vaikų elgesio korekcijos principais, aptartos vaikų raidos sutrikimų išeitys, įtraukties į ugdymo procesą galimybės bei raidos diagnozės pateikimo tėvams būdai. Seminaro metu kiekvienas iš dalyvavusių specialistų dalinosi savo patirtimi dirbant su ypatingais vaikais, vyko aktyvios, įdomios ir naudingos diskusijos.

Antra mokymų programos dalis buvo skirta praktiniams parodomiesiems sensorinės integracijos užsiėmimams su projekto metu įsigyta įranga.

Projektas įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojamas Europos sąjungos. Bendra projekto vertė yra 369 699,93 eurų, iš kurių 332 729,93 eurų finansuoja Europos Sąjunga.

Pasveikime kartu!

Šį straipsnį iš dalies finansavo Europos Sąjunga. Už jo turinį atsako tik VšĮ Abromiškių reabilitacijos ligo­ninė ir jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad straipsnis atspindi Europos Sąjungos poziciją.

Parengė:
Olga JEREŠIŪNIENĖ, Projekto vadovė